Wielkanocne dekoracje - Art Nuvo - kartki świąteczne firmowe Art Nuvo – kartki świąteczne firmowe
(0) Koszyk
0

Blog Art Nuvo

Boże Narodzenie, Wielkanoc - artykuły o tematyce świątecznej

Wielkanocne dekoracje

Wielkanocne dekoracje

Wielkanocne dekoracje zaczynają towarzyszyć nam już w zasadzie od początków lutego. Niezależnie od tego, kiedy Wielkanoc wypada.

  • Autor: Tomasz Mikuła
  • Zdjęcia: FreePik

Wiosna!

Wielkanocne dekoracje zaczynają towarzyszyć nam już w zasadzie od początków lutego. Niezależnie od tego, kiedy Wielkanoc wypada. Poza tym, że rzucają się w oczy, niektórzy narzekają na to, że niszczą atmosferę tych świąt. I nie ma czemu się dziwić. Niestety, nie unikniemy konsumpcjonistycznego biegu. Możemy jednak skusić się na kilka innych ozdób wielkanocnych. Dekoracje domu na Wielkanoc wcale nie muszą być kiczowate, plastikowe i nudne. Wystarczy tylko spojrzeć za okno. Wiosna to jest właśnie ten czas! Początkowo wydawać się może, że za wiele zdziałać się nie da…

Czas na wielki zachwyt

Jest zupełnie inaczej, a wielkanocne dekoracje, jakie stworzycie, z pewnością zachwycą każdego. Co zatem zrobić? Jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało – wyjść z domu! Rozejrzyjcie się nieco wokół siebie. Początek wiosny to także nowe dekoracje domu na Wielkanoc. Nowe i inne, naturalne, pełne wspaniałego blasku. Ozdoby wielkanocne według wielu powinny bezpośrednio korespondować z porą roku. Jest to przecież święto życia, a wiosna zdaje się być idealnym momentem na tego rodzaju działanie! Poza tańczącym na policzku wczesnowiosennym słońcem, Wielkanoc okaże się dla Was czasem szalonej kreatywności!

Wspaniałe kwiaty

Wielkanocne dekoracje to tulipany! Kolorowe, pięknie zbudowane, dopiero rozkwitające. Nie tylko w ogródku. W sklepach kupicie obecnie bardzo wiele różnego rodzaju cebulek. Z powodzeniem możecie je wsadzić do ziemi w doniczce. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, o których wspominają producenci. Cięte tulipany nie będą cieszyły Waszych oczu tak długo, jak te żywe.

Wielkanocne dekoracje tulipany

Dekoracje domu na Wielkanoc muszą wytrzymać te parę dni, dlatego warto postawić na żywe kwiaty. Ozdoby wielkanocne nie muszą się także narzucać. Dlatego idealnie nadają się do tego kwiaty. I to nie tylko tulipany! Wielkanoc to żonkile, narcyzy i wiele, wiele innych.

Tradycyjny bukszpan

Jeżeli wspominamy wielkanocne dekoracje, które koniecznie muszą być żywe, to warto powiedzieć kilka słów o… bukszpanie. Małe, delikatne młode rośliny świetnie wkomponowują się nie tylko w ogródki naszych mieszkań i domów. Dekoracje domu na Wielkanoc nie muszą porażać mocą kolorów. Dlatego właśnie serdecznie polecam Wam bukszpan. I tu warto zwrócić uwagę na kwestię, która niektórym umyka. Ozdoby wielkanocne powinny być nieco trwalsze, o czym już była mowa. Bukszpan idealnie się do tego nadaje. Nawet po ucięciu więdnie zdecydowanie wolniej, niż większość roślin. Z tego powodu możecie pozwolić sobie w jego przypadku na nieco większą kreatywność! Wielkanoc to czas, kiedy w sklepach znajdziecie najróżniejsze cebulki kwiatowe. Warto się za nimi rozejrzeć. Korzystajcie ze sklepów ogrodniczych, gdzie tego rodzaju produkty są przechowywane w odpowiedni sposób! To ważne, szczególnie w sytuacji, gdy obsadzicie cały dom i… nic. Unikajmy takich zawodów, stawiając na sprawdzone źródła.

Kicz, nie-kicz

Wielkanocne dekoracje nie muszą być trudne, a już na pewno – kiczowate. Dekoracje domu na Wielkanoc powinny odpowiadać porze roku, różnym gustom, ale także… nastrojowi. Wiosna jest wesoła, momentami krzykliwa. Daje wszystkim do zrozumienia, że już na nią czas. Z tego powodu ozdoby wielkanocne powinny z nieco większym szaleństwem wskazywać na szeroko pojęte, wiosenne szaleństwo! W czasach powszechnego dostępu do tworzyw sztucznych, których wpływ na środowisko staje cię coraz większy, postawmy na sprawdzone, stare rozwiązania. Żaden plastikowy kikut nie będzie miał w sobie tyle żywych kolorów, co wspomniane tulipany i żonkile. Wielkanoc – to nie tylko brzmi dumnie. Może tak też wyglądać!

 

Copyright © 2021 Art Nuvo

Zobacz propozycję Art Nuvo kartki wielkanocne ekskluzywne, które znajdziesz w naszym sklepie. Jeżeli podobał Ci się nasz artykuł „Wielkanocne dekoracje” zostaw proszę komentarz.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *