Eko-pisanki - jakie to proste - Art Nuvo - zwyczaje wielkanocne Art Nuvo – kartki świąteczne firmowe
(0) Koszyk
0

Blog Art Nuvo

Boże Narodzenie, Wielkanoc - artykuły o tematyce świątecznej

eko-pisanki 2

Eko-pisanki – jakie to proste

Dekoracje na Wielkanoc. Temat rzeka, który w zasadzie nigdy się nie kończy. Kiedy rozmawiamy o wszelkich ozdobach wielkanocnych, często do głowy przychodzą nam motywy… jajeczne.

  • Autor: Tomasz Mikuła
  • Zdjęcia: Freepik

Eko-pisanki

No tak, Wielkanoc przecież, to święto nowego życia. A symbolika, która wiąże się z jajami jest z pewnością w tym przypadku szalenie przekonująca. Co jednak zrobić, kiedy do gry wchodzą pisanki? Na pewno zapamiętać, że wcale nie muszą być takie jak co roku. Zwykłe, jednokolorowe, obklejone różnymi motywami. Poza tym, że ich tworzenie jest bardzo często wesołą, rodzinną zabawą. Warto w tym przypadku spróbować “przemycić” pewne ważne kwestie. Takie jak… ekologia.

eko-pisanki

Mała rewolucja

Ekologiczne pisanki. Brzmi rewolucyjnie? W żadnym wypadku! W obecnych czasach, kiedy staramy się kłaść coraz większy nacisk na życie w zgodzie z naturą, a już szczególnie w ogromnym poszanowaniu przyrody, tego rodzaju aktywności cieszą się wielką popularnością. Ta popularność pozwala nam także odnaleźć, również w zasobach internetu, wiele inspiracji. Nie musimy być zdani sami na siebie. Z powodzeniem możemy nieco poszperać. Ozdoby wielkanocne mogą być bardzo różnorodne. Tak jak cała Wielkanoc. Ponadto wiele nieekologicznych dekoracji na Wielkanoc stosujemy jednorazowo. Osadzający się kurz wnika w ich strukturę, a my, zrezygnowani – wyrzucamy je do śmietnika.

Plastikowi mówimy: „nie”!

Tak wcale nie musi być. Warto wybrać Wielkanoc, która będzie dla naszego środowiska nieco bardziej przyjazna. Jednym z przejawów tego rodzaju troski, mogą być eko-pisanki. Kolorowe i wesołe, niekoniecznie pokryte szkodliwym plastikiem, który pod wpływem temperatury uwalnia substancje, o których nie mamy pojęcia. Zamiast termokurczliwych naklejek, wybierzmy… aluminium. Eko-pisanki z aluminium? Tak, bez dwóch zdań! Dekoracje na Wielkanoc to także one! Dlaczego akurat aluminium? W wielu miejscach jest poddawane recyklingowi. Aluminium uchodzi za materiał bardziej przyjazny dla środowiska niż plastik. Ozdoby wielkanocne mogą być wykonane z tego materiału. Owińcie jajka folią. Lub kupcie tę kolorową i stwórzcie własne szalone kompozycje!

Cebula. Na wszystko!

Kolejnym pomysłem niech będzie, wspominana już w poprzednich artykułach, łupina z cebuli i… małe, ostre narzędzie. Łupina zafarbuje pisanki na piękny, brązowy kolor. W sposób całkowicie naturalny, bez zbędnych, szkodliwych barwników sztucznego pochodzenia. Wielkanoc nie musi stać powodem do tego, abyśmy zaśmiecali nasze środowisko. Po uzyskaniu pożądanego koloru (zalecany w tym przypadku jest ciemny brąz), stwórzcie własne… kraszanki! Na przykład igłą; zacznijcie wyskrobywać małe, wesołe wzory. Ozdoby wielkanocne bardzo często odnoszą się do sztuki kraszanek. W ten sposób możecie uzyskać wspaniały efekt! Niech Wasze dekoracje na Wielkanoc staną się jeszcze bardziej urozmaicone!

Przekonani?

To jak? Pisanki też mogą być eko, prawda? A to dopiero początek. Wiele aspektów naszego życia może ulec jedynie drobnej zmianie, która okaże się dla środowiska istnym „być, albo nie być”. Ozdoby wielkanocne – bogate i pełne przepychu? Wielkanoc to przede wszystkim czas spędzony z naszymi bliskimi, których obecność powinna być przecież najważniejsza. Z tego powodu nie obawiajmy się zmiany pewnych trendów. Same kraszanki to przecież długa, polska tradycja. Żadna to nowoczesna fanaberia! Dekoracje na Wielkanoc zostawiają wszystkim spore pole do popisu, z którego zawsze warto skorzystać. Nawet, jeśli nie jesteśmy pewnie co do naszych „świątecznych zamiarów”. Piękne nie musi być drogie, a już na pewno nie zawsze leży na sklepowych półkach.

Copyright © 2020 Art Nuvo

Zobacz również naszą propozycję na kartki świąteczne wielkanocne, które znajdziesz w naszym sklepie. Zapraszamy Cię również do obejrzenia naszej oferty na bożonarodzeniowe kartki świąteczne z nadrukiem logo i życzeniami. Jeżeli podobał Ci się nasz artykuł Eko-pisanki – jakie to proste zostaw proszę komentarz.

0

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *